Korzystasz z innowacji w kartografii Google? Jeśli tak, musisz przyznać, że dostęp do licznych wiadomości i precyzyjnych narzędzi to dzisiaj warunek szybkiego dotarcia do celu. Jeśli nie – tym bardziej powinieneś zapoznać się z raportem Karola i zobaczyć, jak ewoluują Google Maps.            

30 maja 2012 r. została uruchomiona nowa funkcja Google Plus Lokalnie, która daje nam nowe możliwości w dzieleniu się informacjami i opiniami na temat miejsc w bliskim otoczeniu. Dzięki temu narzędziu znajdziemy interesujące rekomendacje naszych znajomych na temat, np. dobrej restauracji czy zakładu fryzjerskiego.

 

 

 

 

 

 

http://www.mrkt.pl/google-plus-lokalnie/

 

Zmiany w Google Plus Lokalnie:

1. Zmiana bazowa wyświetlania Google Places na lokalne strony biznesu.

2.  Dodanie zakładki Lokalnie w Google+.

3.  Integracja z Zagat Reviews (dodano 30 poziomowe ocenianie miejsc).

4.  Integracja z usługami Google takimi jak wyszukiwanie, mapy, mobile.

5.  Integracja z kręgami tworzonymi w Google+.

 

Jak działa system Zagat?

Opierając się na wypowiedzi Marissy Mayer, wprowadzenie Zagat Reviews daje możliwość oceny wielu parametrów dotyczących interesującego nas miejsca. Te parametry to np. lokalizacja, obsługa, wystrój, atmosfera i usługi bądź produkty oferowane prze firmę, której szukamy. Zagat powstał na podstawie opinii użytkowników. Oceny wystawiane są w 30-punktowej skali, od określenia: „słabe” do superlatywy: „doskonałe”. Podsumowania zawierają cytaty z rzeczywistych opinii użytkowników, ułatwiają podjęcie decyzji i są najbardziej wiarygodną estymacją danej firmy.

 

Integracja z Mapami i Miejscami Google

Opinie wystawione przez nas i naszych znajomych są widoczne nie tylko w Google+. Wyświetlają się również na mapach i w wynikach wyszukiwania. Kolejny krok integracji to „więcej informacji”. Wystarczy tylko kliknąć i jesteśmy przenoszeni do strony lokalnej w Google+, gdzie znajdziemy wszystkie istotne treści.

http://blog.performancemedia.pl/sem/google-lokalnie-zastepuje-miejsca-google#ixzz2A1ZCEzU7

Polecam także film instruktażowy zachęcający do korzystania z Google Plus Lokalnie:

 

Strony lokalne Google Plus a wyszukiwarka

Nie trudno się domyślić, że strony lokalne Google+ mają zastąpić wpisy firm z Miejsc Google. W odróżnieniu do wpisów, strony lokalne w Google+ będą indeksowane, co daje nam możliwość wykorzystania tego w SEO.

Analizując wyszukania lokalne na konkretne frazy dotyczące usług i biznesu, można zauważyć, że coraz częściej TOP5 to właśnie Google+ Lokalnie. Daje to do myślenia.

- Czy w pewnym momencie, na pozycjach 1-10, na stałe zagości nam mapa z wizytówkami Google+ Lokalnie? Taka zmiana może zostać wprowadzona, aby jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do korzystania z produktów Google.

- Co jest zatem bardziej efektywne – promowanie naszej wizytówki w Google+ Lokalnie czy pozycjonowanie strony internetowej firmy?

Pytania te na razie zostaną bez odpowiedzi, które prawdopodobnie zależą od dalszych testów.

 

Podsumowanie:

Uruchomienie nowej funkcji niejako wymusza na firmach kierowanie swoim wizerunkiem za pomocą Google+. Porównując strony lokalne Google+ z wpisami w Google Miejsca, trzeba zauważyć, iż te pierwsze dostarczają nam więcej informacji i dają możliwość dialogu pomiędzy firmą i klientem. W naszym interesie, jako właścicieli firm, leży wykorzystanie wszystkich możliwości, danych nam przez Google+ Lokalnie. I choć nie wszyscy są jeszcze przekonani do nowej wyszukiwarki, ignorowanie Google+ w marketingu online to ryzyko pozostania w tyle za konkurencją.

 

Trudno się z tym nie zgodzić – używanie nowych technologii to wspaniała przygoda, która jednocześnie pozwala nam zająć lepsze pozycje. Jak zwykle potrzeba jednak czasu, by zaadaptować się w pełni do nowych warunków. Im mniej go potrzebujesz, tym więcej możesz zyskać.  

 

Źródło: http://support.google.com/plus/bin/answer.py?hl=pl&answer=2531255