W najbliższych dniach możemy się spodziewać  kolejnej aktualizacji algorytmu Google Panda, która ma wpłynąć na mniej niż 0,7% wyników wyszukiwania. Nie zostały podane żadne szczegóły dotyczące tego, z jakimi konkretnie zmianami wiąże się update. Więcej informacji poznamy wkrótce.

 

                                                                                                                 Czym jest Google Panda?

 

Google Panda to algorytm rankingowy, który bierze pod uwagę współczynnik odrzuceń strony oraz informacje uzyskiwane m.in. z Personal Blocklist – rozszerzenia do Chrome. To dzięki niemu użytkownicy mogą zgłaszać tzw. farmy linków. Ponad rok temu, tuż po wprowadzeniu algorytmu w życie, media donosiły o wielu wydawcach poszkodowanych przez nowy anty-spamerski charakter wyszukiwarki. Teraz Google szykuje nową aktualizację. Czym może nas ona zaskoczyć – jeszcze nie wiadomo.

Oto informacja z oficjalnego profilu Google w serwisie twitter.com:

Czy nowy update jeszcze bardziej zawęzi pojęcie „wysokiej jakości” stron internetowych? Preferowanie coraz bardziej „wartościowych” miejsc w sieci oznacza podniesienie poprzeczki dla marketingu online. Właściwie powinniśmy być z tego zadowoleni, o ile tylko wyszukiwarka – ten sprytny automat ferujący wyniki – zgodzi się z nami w kwestii znaczenia słów „wysoka jakość”. Czekamy z niecierpliwością aż ujawni swoje nowe kryteria oceny.