Jednym z prostych i trafnych sposobów targetowania reklam na Facebook’u jest remarketing ze strony www. Taki sposób doboru grupy docelowej umożliwia docieranie do osób, które są potencjalnie zainteresowane naszą ofertą, ponieważ odwiedziły już naszą witrynę. Zasadę działania remarketingu przedstawia poniższy rysunek.

Trafienie do klientów odwiedzających stronę na portalu Facebook jest doskonałym sposobem na wzmocnienie komunikatu, z którym trafiamy do klienta. Jest to również doskonały moment na prezentację naszej społeczności oraz treści jak i zaproszenie klienta aby został „fanem” marki.

Dodatkowo w grupie osób odwiedzających witrynę możemy zakładać dodatkowe filtry tak, aby trafiać dokładnie do tych osób, do których chcemy trafić. Pozwala to również na tworzenie i kierowanie konkretnych ofert dla wybranych grup osób.

Jak widzimy na powyższych grafikach mamy kilkuwarstwowe możliwości targetowania: od urządzeń , na którym nasze treści będą się wyświetlać aż do zaawansowanego wyboru grupy docelowej uwzględniającego np. zachowania i zainteresowania użytkownika.

Aby korzystać z remarketingu na portalu Facebook.com wystarczy wkleić fragment kodu do kodu źródłowego strony.