Po kilku dniach od zakończenia konferencji eCommerceTrends zweryfikowałem swoją opinię pisaną „na gorąco”, bezpośrednio po wydarzeniu. Jak misja spotkania wpisała się w prezentacje prelegentów?
Konferencja Ecommerce Trends to spotkanie przedsiębiorców aktywnych w obszarze ecommerce i handlu tradycyjnego. Podczas inspirujących prezentacji dotyczących nowości i przyszłych trendów branżowych, uczestnicy wykorzystują okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z klientami, potencjalnymi partnerami czy ekspertami rynku. I o ile atmosfera konferencji sprzyjała rozwojowym rozmowom tak w mojej opinii, prezentacje rozmijały się z ideą konferencji.
Optymalizacja strategii zwiększania sprzedaży i zysku to główny cel właścicieli e-biznesu. Skąd więc śmiały marketingowiec ma czerpać inspiracje do realizacji niestandardowych akcji promocyjnych swoich towarów? Jakich argumentów użyje broniąc swoich odważnych rekomendacji rozwojowych przed zarządem firmy? Na ratunek przyszli:

  • Stephen Mader świetnie podkreślając rolę wielokanałowości w komunikacji i raportowaniu danych
  • Damian Puczyński zdradzając niestandardowe podejście do dystrybucji towarów
  • Marcin Przasnyski przedstawiając strategie i modele biznesowe dużych graczy

Techniczny wymiar większej części prelekcji przysłonił atmosferę miękkich aspektów sprzyjających kreatywnym i niestandardowym odskoczniom od codziennego biznesu. Zachęcam Was do przetestowanej praktyki robienia kroku w tył i odkrywania nowych możliwości, których inspiracją myślę że będą poniższe adresy:

http://www.google.com/think/

http://www.internetretailer.com/trends/internet/

http://searchenginewatch.com/

Decydentom działań taktycznych udostępniam swoją prezentację, „Jak zwiększyć przychód w branży e-commerce? Efektywne wykorzystanie najnowszych narzędzi SEM”, która mam nadzieję będzie bardziej kierunkiem rozwoju promocji niż odpowiedzią jak ten rozwój przeprowadzić.

 

Łukasz Wnuk